Huurbevriezing voor een selecte groep huurders

19 mei 2025

Half april verraste het kabinet iedereen met de aangekondigde huurbevriezing. Op de vraag ‘voor wie geldt die huurbevriezing’ kregen we lange tijd geen antwoord. Inmiddels is meer bekend, maar er is ook nog veel onzeker. Deze week gaat het wetsvoorstel voor advies naar de Raad van State.

De huurbevriezing geldt, als de plannen doorgaan, alleen voor huurders van een sociale, niet geliberaliseerde huurwoning, met een laag inkomen en die huren bij een woningcorporatie. Het overgrote deel van de huurders krijgen per 1 juli gewoon een huurverhoging

Wie krijgt wel een huurverhoging?

Voor het overgrote deel van de huurders geldt geen huurbevriezing. Voor hen wordt de huur in 2025 en 2026 gewoon verhoogd. Het gaat om;

  • Huurders van een corporatie die op basis van hun inkomen een extra huurverhoging krijgen
  • Huurders van een particuliere verhuurder, ongeacht het inkomen
  • Huurders in het midden of hoge/geliberaliseerde segment

Advies Raad van State

Afgelopen week stemde de minsterraad in het wetsvoorstel van minister Mona Keijzer. Deze week stuurt zij het wetsvoorstel voor advies naar de Raad van State. Het is uniek dat er bij het huurprijsbeleid onderscheid wordt gemaakt tussen huurders van corporaties en huurders van een particuliere verhuurder. Er is weinig tijd om goed na te denken over de voorgenomen wetswijziging vanwege de naderende deadline van 1 juli 2025.

Wat moet ik doen?

Hoogstwaarschijnlijk ontving je van je verhuurder al het voorstel tot huurverhoging in april. Geldt de huurbevriezing voor jou? Dan hoef je per 1 juli 2025 de huurverhoging niet te betalen. De woningcorporatie zal je, als de plannen definitief doorgaan, hierover informeren. Het is niet nodig om bezwaar te maken. Je blijft de oude huurprijs betalen.

Bezwaar maken

Huur jij van een particuliere verhuurder? Huur jij een woning in het midden of hoge/geliberaliseerde segment? Of krijg jij op basis van je inkomen een extra huurverhoging? Dan mag de verhuurder de huurprijs verhogen. Klopt het voorstel niet of zijn er redenen om de huurverhoging niet te betalen, dan maak je bezwaar. Kijk voor meer informatie over de huurverhoging en het maken van bezwaar op onze pagina over dit onderwerp.

En nu…?

Nu moeten we even afwachten. De minister stuurt het wetsvoorstel deze week naar de Raad van State. Daarna weten we meer. Houd onze website in de gaten voor meer informatie en nieuws.

Geen huurverhoging in 2025 en 2026? Hoe zit dat?

 

 

Artikel delen:

!WOON