Berucht verhuurder Accopera failliet verklaard

05 februari 2026

Recent sprak de rechtbank het faillissement uit van berucht verhuurder Accopera. Een groep huurders heeft nog ruim € 30.000 tegoed wegens teveel betaalde huur. De verhuurder gaf niet thuis, waarop de advocaten in overleg met de huurders besloten het faillissement aan te vragen. De volgende stap is om te kijken of via de curator alsnog het geld boven tafel kan komen, hetzij via de andere BV’s in de constructie of door het persoonlijk aansprakelijk stellen van de bestuurders.

Advocaat Emma Swart, die de huurders bij staat: “Het blijft voor deze verhuurder tot nu toe mogelijk om de gemeente, de Huurcommissie en huurders te ontlopen. We hopen dat de curator meer succes heeft bij het incasseren van de vorderingen van de schuldeisers.”

De vennoten van Accopera BV kwamen in de procedure nog met een  slap compromis. Zij wilden één derde deel van het geëiste bedrag betalen. Dat was voor de huurders niet toereikend. Nu het faillissement is uitgesproken kan de zoektocht naar het geld dat huurders tegoed hebben verder. Achter deze BV zit namelijk een heel netwerk.

Berucht bemiddelaar Direct Housing

Een stukje achtergrond: de voornaamste bestuurder Lucas Izicky kennen we sinds hij mede eigenaar en oprichter was van bemiddelaar Direct Housing. Hij werd begin 2008  uitgeroepen tot huisjesmelker van het jaar 2007. Direct Housing deed vooral aan kamerverhuur.

Een paar jaar daarna werd het bedrijf Accopera samen met andere rechtspersonen met dezelfde vennoot groot in (illegale) vakantieverhuur ofwel illegale hotels. De afdeling handhaving van de gemeente Amsterdam heeft diverse malen moeten handhaven om daar een einde aan te maken.

Ook deden politie en arbeidsinspectie een paar jaar geleden gezamenlijk een inval in het kantoor van Accopera cs aan de Nieuwezijds Voorburgwal 44 op verdenking van mensenhandel. Hoe dat is afgelopen weten we niet.

Bestuurders persoonlijk aansprakelijk?

Al met al lijkt het verdwijnen van Accopera geen ramp voor de Amsterdamse woningmarkt. Nu nog het vervolg om te zorgen dat de huurders hun geld terug krijgen en de verantwoordelijken aansprakelijk worden gesteld.

 

Artikel delen:

!WOON