kamerhuurprijs en gezamenlijk contract

Kenmerk: 11450855 CV EXPL 24-16007
Datum uitspraak: 7 oktober 2025
Rechter: B.T. Beuving
Instantie: rechtbank amsterdam
Winnaar: Verhuurder

Opnieuw zoeken:

Kern

Huurcommissie doet uitspraak over kamerhuurprijs, verhuurder gaat hierop naar de rechter en betoogt dat het om het gezamenlijk huren van de gehele woning zou gaan, naar model Habyt. De feitelijke situatie is volgens de rechter anders. Tevens is een membership-fee onterecht gevraagd.

Samenvatting

Huurcommissie doet uitspraak over kamerhuurprijs, verhuurder gaat naar de rechter en betoogt dat het om het gezamenlijk huren van de gehele woning zou gaan, naar model Habyt. De feitelijke situatie is volgens de rechter anders.
4.2 ” Dit zijn echter niet meer dan door Habyt gekozen bewoordingen die niets van doen hebben met de werkelijkheid” (..)” . De feitelijke situatie is dat bij wisselingen van de kamerbewoners de verhuurder de huurprijs verhoogde, de servicekosten per bewoner afrekende en dat de huurders zelf elkaar niet kenden toen ze de woning gingen huren en de verhuurder de nieuwe huurders aantrok.

De membership fee wordt beoordeeld als een niet redelijk voordeel art 7:264 BW, de tegenprestatie is uitsluitend of voornamelijk in belang van de verhuurder (ECLI:NL:HR:2021:1157).

Disclaimer:
Samenvatten is mensenwerk. We staan niet garant voor de volledigheid. Als u de geanonimiseerde uitspraak (zie bijlage) wilt ontvangen kunt u een verzoek richten aan spreekuur@wooninfo.nl. Hou er rekening mee dat verschillende rechters van geval tot geval verschillende afwegingen kunnen maken. Deze uitspraak bevat 1 bijlage. Wilt u deze per mail ontvangen, stuur dan een gemotiveerd verzoek naar spreekuur@wooninfo.nl en vermeld het kenmerk en de titel. Vertel waarom u de uitspraak nodig hebt, dan kijken wij wat we voor u kunnen doen. We moeten de uitspraak namelijk anonimiseren en dat kost ons werk en tijd. Dat kan soms, maar niet altijd.

Artikel delen:

!WOON